Väsby gymnasium - startsida

Elevhälsoteamet

Soodabeh Bashi Usefzadeh

Studie- och yrkesvägledare
Även ansvarig för inskrivning av elever på introduktionsprogrammen.


08-590 972 69
soodabeh.bashi.usefzadeh@edu.upplandsvasby.se

Louisa Bergvall

Skolsköterska

Telnr:08-590 978 50

louisa.bergvall@edu.upplandsvasby.se

Linda Fagerström

Specialpedagog

08-590 975 48
linda.fagerstrom@edu.upplandsvasby.se

Anders Götsén

Studie- och yrkesvägledare
Ansvar för för ekonomi, samhälls, natur, teknik, hotell och turismprogrammet  

 anders.gotsen@edu.upplandsvasby.se

Tel: 073-9104809 / 08-590 978 10



Haney Momeni

Kurator
Ansvar för ekonomi, samhälls, natur, teknik, hotell och turismprogrammet  

08-5909 71 15
073-910 41 15
haney.momeni@edu.upplandsvasby.se

Saida Shamilova

Kurator
Ansvarig för Introduktionsprogrammet ( SPI)
Jobbar tis-tor-fre

saida.shamilova@edu.upplandsvasby.se

Tel: 08-509 97920

Kerstin Spong

Skolsköterska
08-590 977 95
kerstin.spong@edu.upplandsvasby.se


Maria Teinert

Specialpedagog

08-590 972 24
maria.teinert@edu.upplandsvasby.se

Maria Ågren

Bitr. rektor med ansvar för Natur, teknik och introduktionsprogram

Tel: 08-590 972 79

maria.agren@edu.upplandsvasby.se

Tora Lundblad

Bitr. rektor med ansvar för ekonomi, samhälls, hotell och turismprogrammet

Tel: 08-590 972 79

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Josefine Weståker

Studie- och yrkesvägledare
Ansvar för Språkintroduktionsprogrammet ( SPI)

 josefine.westaker@edu.upplandsvasby.se

  08-59097624 eller 073 910 46 24


Tipsa en kompis

Sidansvarig John Gustafsson

Väsby Gymnasium      Växel: 08-590 970 00      E-post: elin.wallgren@upplandsvasby.se
Besöksadress: Love Almqvists torg 1, 194 77 Upplands Väsby