Väsby gymnasium - startsida

Elevhälsoteamet

Soodabeh Bashi Usefzadeh

Studie- och yrkesvägledare
Tjänstledig

Ansvarig för inskrivning av elever på introduktionsprogrammen.

08-590 972 69
soodabeh.bashi.usefzadeh@edu.upplandsvasby.se

Louisa Bergvall

Skolsköterska

08-590 978 50
louisa.bergvall@edu.upplandsvasby.se

Anders Götsén

Studie- och yrkesvägledare

Ansvar för för ekonomi, samhälls, natur, teknik- programmet.  

073-9104809 / 08-590 978 10
 anders.gotsen@edu.upplandsvasby.se

Tora Lundblad

Bitr. rektor med ansvar för ekonomi, samhälls programmet

Tel: 08-59 09 72 79

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Haney Momeni

Kurator
Ansvar för ekonomi, samhälls, natur, teknik, hotell och turismprogrammet  

08-59 09 71 15
073-910 41 15
haney.momeni@edu.upplandsvasby.se

Kerstin Niemi

Studie- och yrkesvägledare

Ansvarig för inskrivning av elever på  Språk och Introduktionsprogrammen samt Hotell och Turismprogrammet.
08-59 09 73 26
kerstin.niemi@edu.upplandsvasby.se

Saida Shamilova

Kurator
Ansvarig för Introduktionsprogrammet ( SPI)
Jobbar tis-tor-fre

08-59 09 79 20
073-9104920
saida.shamilova@edu.upplandsvasby.se

Maja Sternrud

Speciallärare/SVA-lärare
08-590 972 24
0739- 104 224 

maja.sternrud@edu.upplandsvasby.se

  

Josefine Weståker

Studie- och yrkesvägledare/CSN-frågor
Hotell- och tursmprogrammet/ IA-programmet. 
Föräldraledig

 josefine.westaker@edu.upplandsvasby.se

  08-59 09 76 24 eller 073- 910 46 24

Tipsa en kompis

Sidansvarig John Gustafsson

Väsby Gymnasium      Växel: 08-590 970 00      E-post: elin.wallgren@upplandsvasby.se
Besöksadress: Love Almqvists torg 1, 194 77 Upplands Väsby