Personal och ledning

Här kan du hitta information om vilka som arbetar på Väsby Nya Gymnasium och hur du kontaktar oss.

Skolledning

Namn

Befattning

Telefon

E-post

Homar Kadir

Rektor

08-590 972 79

homar.kadir@edu.upplandsvasby.se

Tora Lundblad

Biträdande rektor

08-590 974 54

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Elin Wallgren

Administrativ chef

08-590 978 68

elin.wallgren@edu.upplandsvasby.se

Administration

Namn

Befattning

Telefon

E-post

Majid
Eshaghi

Institutionstekniker
Datorer, passerkort

08-590 978 51

majid.eshaghi@edu.upplandsvasby.se

Mari-Louise
Nordlund

Skoladministratör
Personal, fakturor,
SL-kort, vikarier

08-590 978 06

mari-louise.nordlund@edu.upplandsvasby.se

Stella
Vadelius

Skoladministratör
Betyg, intyg, skåp,
miljö, SBA, VFU

08-590 972 64

stella.vadelius@edu.upplandsvasby.se

Elin
Wallgren

Administrativ chef

08-590 978 68

elin.wallgren@edu.upplandsvasby.se

Josefine
Weståker

SYV/Administratör
Betyg/CSN
Föräldraledig

08-590 976 24

josefine.westaker@edu.upplandsvasby.se

Elevhälsa

Namn

Befattning

Telefon

E-post

Soodabeh
Bashi Usefzadeh

SYV
Tjänstledig

08-590 972 69

soodabeh.bashi.usefzadeh@
edu.upplandsvasby.se

Louisa
Bergvall

Skolsköterska

08-590 978 50

louisa.bergvall@edu.upplandsvasby.se

Anders
Götsén

SYV
Ansvarig för EK, NA,
SA, HT, IMPROHT

08-590 978 10

anders.gotsen@edu.upplandsvasby.se

Tora
Lundblad

Administrativ chef
Ansvarig för EK, SA,
HT/IM

08-590 972 79

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Kerstin
Niemi

SYV
Ansvarig för TE, SPI,
IMYRKHT, IMYRK, IA

08-590 973 26

kerstin.niemi@edu.upplandsvasby.se

Saida
Shamilova

Kurator

08-590 979 20
073-910 49 20

saida.shamilova@edu.upplandsvasby.se

Maja
Sternrud

Speciallärare

08-590 972 24
073-910 42 24

maja.sternrud@edu.upplansvasby.se

Josefine
Weståker

SYV/Administratör
Föräldraledig

08-590 976 24

josefine.westaker@edu.upplandsvasby.se

Lärare - Hotell- och turism/IM-arbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

Telefon

E-post

Alexander
Höglund

HT
IMYRHT16

08-590 972 28

alexander.hoglund@edu.upplandsvasby.se

Nisse
Nyborg

En/Sh
HT17

08-590 972 28

nisse.nyborg@edu.upplandsvasby.se

Heidi
Pantzar

HT
HT16

08-590 972 28

heidi.pantzar@edu.upplandsvasby.se

Katarina
Perite

SO/Re/Hi
HT18/IMYRKHT18

08-590 972 28

katarina.perite@edu.upplandsvasby.se

Eva
Rebmann

HT/APL
IMYRKHT17

08-590 972 28

eva.rebmann@edu.upplandsvasby.se

Jan
Sikström

Ma/Tk
IA18

08-590 972 28

jan.sikstrom@edu.upplandsvasby.se

Bianca
Yousef

Sv/Sva/Re
IA18

08-590 972 28

bianca.yousef@edu.upplandsvasby.se

Lärare - Samhällsarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

Telefon

E-post

Frida
Björling

Soc/Ps
SA16A/SA16B

08-590 972 63

frida.bjorling@edu.upplandsvasby.se

Marina Söderholm
Fernandez

Idr/En
SA18A

08-590 972 63

marina.fernandez@edu.upplandsvasby.se

Madeleine
Isaksson

Sv/Re
SA17B

08-590 972 63

madeleine.isaksson@edu.upplandsvasby.se

Karin
Medin

Sv/Ty/Hi
SA17B

08-590 972 63

karin.medin@edu.upplandsvasby.se

Sara
Molin

Sv/Sva
SA17A

08-590 972 63

sara.molin@edu.upplandsvasby.se

Johannes
Nilsson

Ma/Re
SA16A

08-590 972 63

johannes.nilsson@edu.upplandsvasby.se

Henri
Nyman

En
SA18A

08-590 972 63

henri.nyman@edu.upplandsvasby.se

Jonathan Larsson
Winehag

Sh/Hi
SA17A

08-590 972 63

jonathan.winehag@edu.upplandsvasby.se

Ulrika
Zakrisson

Sh/Soc
SA16B

08-590 972 63

ulrika.zakrisson@edu.upplandsvasby.se

Lärare - Språkintroduktionsarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

Telefon

E-post

Belén
Af Sandeberg

Sv/Sp
Föräldraledig

08-590 972 28

belen.af.sandeberg@edu.upplandsvasby.se

Mehnosh
Eshaghi

Bild/UF
SP2A/SPI2B

08-590 972 28

mehnosh.eshaghi@edu.upplandsvasby.se

Mirsada
Gasi

En/Sv/Sva
SPI2A

08-590 972 28

mirsada.gasi@edu.upplandsvasby.se

Robert
Gustavsson

Idr/Bi
SPI1B

08-590 972 28

robert.gustavsson@edu.upplandsvasby.se

Juan Romo
Ledezma

Sp

08-590 972 28

juan.ledezma.romo@edu.upplandsvasby.se

Elin
Löf

En/Sv/Sva
SPI1A

08-590 972 28

elin.lof@edu.upplandsvasby.se

Senast uppdaterad: 9 november 2018