Personal och ledning

Här kan du hitta information om vilka som arbetar på Väsby Nya Gymnasium och om hur du kontaktar oss.

Ledning

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Homar Kadir

Rektor

08-590 97279

homar.kadir@edu.upplandsvasby.se

Tora Lundblad

Bitr.rektor

08-590 97454

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Elin
Wallgren

Administrativ chef

08-590 978 68

elin.wallgren@edu.upplandsvasby.se

Administration

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Amanuel
Melki

Campusledare/resurspedagog

08-590 974 88 073- 910 44 78

amanuel.melki@edu.upplandsvasby.se

Mari-Louise
Nordlund

Administratör, inköp, fakturor, personal, SL-kort, vikarier

08-590 978 06

mari-louise.nordlund@edu.upplandsvasby.se

Elin
Wallgren

Administrativ chef

08-590 978 68

elin.wallgren@edu.upplandsvasby.se

Ahmad Halabi

Vaktmästare

08-59097000(växel)

Ahmad.halabi@edu.upplandsvasby.se

Vivi-ann Engström

Elevassistent


vivi-ann.engstrom@edu.upplandsvasby.se

Gullett Joumaala

Elevassistent


gullett.joumaala@edu.upplandsvasby.se

Elevhälsa

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Frida
Caglayan

Skolsköterska

08-590 978 50

frida.caglayan@edu.upplandsvasby.se

Berfin Acar

Socialpedagog

08-590 976 24

berfin.acar@edu.upplandsvasby.se

Anders Götsén

SYV

08-590 978 10

anders.gotsen@edu.upplandsvasby.se

Tora Lundblad

Biträdande rektor

08-590 974 54

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Kenneth Ekholm

Skolkurator jobbar må, on, fr

08-59097109
073-9104009

kenneth.ekholm@edu.upplandsvasby.se

Jonas Westerfelt

Skolpsykolog. Jobbar ons

073-9104623

jonas.westerfelt@upplandsvasby.se


Lärare - Ekonomi/Introduktionsprogram/Hotell och turismarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

E-post

Rebecca Alexandersson

Idr/Sv
EK21A

rebecca.alexandersson@edu.upplandsvasby.se

Patrik Bond

En/Sh
EK19

patrik.bond@edu.upplandsvasby.se

Therese Freidenfelt

Larsson

Sv/Re
HT21/IA21

therese.freidenfelt.larsson@edu.upplandsvasby.se

Jen Linderny

Ma

jen.linderny@edu.upplandsvasby.se

Rasmus Palmqvist

Ek/Sh
EK20B

rasmus.palmqvist@edu.upplandsvasby.se

Per-Arne Skoglund

MA
EK20A

per-arne.skoglund@edu.upplandsvasby.se

Joakim Smeds

Sh/Hi
EK20A

joakim.smeds@edu.upplandsvasby.se

My Åberg (FL våren -22)

Ek

my.aberg@edu.upplandsvasby.se

Katarina Viebek

Ek

katarina.viebek@edu.upplandsvasby.se

Ebru Selek

Ek
EK21B

ebru.selek@edu.upplandsvasby.se

Birgitta Gemzell

Bild
SPI2

birgitta.gemzell@edu.upplandsvasby.se

Ernesto
Aguirre Segovia

MA
SPI1

ernesto.segovia@edu.upplandsvasby.se

Bianca Yousef

IA21/HT21

bianca.yousef@edu.upplandsvasby.se

Alexander Höglund

HT
HT20

alexander.hoglund@edu.upplandsvasby.se

Eva-Lisa Rebmann

HT
HT19

eva-lisa.rebmann@edu.upplandsvasby.se


Lärare - Natur och teknikarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

E-post

Eddie Bektas

En/Ita
NA19

eddie.bektas@edu.upplandsvasby.se

Ali Bozorg

Programmering
TE20

ali.bozorg@edu.upplandsvasby.se

Pernilla Fransson

Nk/Ke

pernilla.fransson@edu.upplandsvasby.se

Albin Gripe

Sh/Hi

albin.gripe@edu.upplandsvasby.se

Åmid Brugenie Hemmatian

Ma/Fy
NATE21

amid.hemmatian.brugenie@edu.upplandsvasby.se

Annalena Hedlin

Ma/Fy

annalena.hedlin@edu.upplandsvasby.se

Jesper Stahre

Sh,Idr
NATE21


jesper.stahre@edu.upplandsvasby.se

Jonas Öhman

Nk/Bi
NA20

jonas.ohman@edu.upplandsvasby.se

Christin Östlund

Ke/Ma

christin.ostlund@edu.upplandsvasby.se


Anastasia Karypidou

Nk
TE19

anastasia.karypidou@edu.upplandsvasby.se

Amanda Svensson

Ge

amanda.svensson@edu.upplandsvasby.se

Lärare - Samhällsarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

E-post

Fredrika Byström

Sv/Eng
SA21B

fredrika.bystrom@edu.upplandsvasby.se

Johan Carlsson

Ps/Fi/Hi
SA21B

johan.carlsson@edu.upplandsvasby.se

Madeleine Isaksson

Sv/Re
SA20B

madeleine.isaksson@edu.upplandsvasby.se

Sara Molin

Sva/Sv
SA21A

sara.molin@edu.upplandsvasby.se

Johannes Nilsson

Ma/Re
SA19B

johannes.nilsson@edu.upplandsvasby.se

Henri Nyman

En
SA21A

henri.nyman@edu.upplandsvasby.se

Mårten Storm

Idr
/innebandy

SA20A

marten.storm@edu.upplandsvasby.se

Jonathan Larsson Winehag

Sh/Hi

jonathan.winehag@edu.upplandsvasby.se

Ulrika Zakrisson

Sh/Soc
SA19A

ulrika.zakrisson@edu.upplandsvasby.se

Natalia Gerger

Ty

natalia.gerger@edu.upplandsvasby.se

Juan Ledezma Romo

Sp

juan.ledezma.romo@edu.upplandsvasby.se

Cheima Bouchnak

Fr

cheima.bouchnak@edu.upplandsvasby.se

Senast uppdaterad: 20 januari 2022