Personal och ledning

Här kan du hitta information om vilka som arbetar på Väsby Nya Gymnasium och om hur du kontaktar oss.

Ledning

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Homar Kadir

Rektor

08-590 97279

homar.kadir@edu.upplandsvasby.se

Tora Lundblad

Bitr.rektor

08-590 97454

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Elin
Wallgren

Administrativ chef

08-590 978 68

elin.wallgren@edu.upplandsvasby.se

Administration

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Anna-Karin Gregorsson

Skoladministratör

0859097908

anna-karin.gregorsson@edu.upplandsvasby.se

Elin
Wallgren

Administrativ chef

08-590 978 68

elin.wallgren@edu.upplandsvasby.se

Ahmad Halabi

Vaktmästare

08-59097000(växel)

Ahmad.halabi@edu.upplandsvasby.se

Vivi-ann Engström

Elevassistent


vivi-ann.engstrom@edu.upplandsvasby.se


Elevhälsa

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Frida
Caglayan

Skolsköterska

08-590 978 50

frida.caglayan@edu.upplandsvasby.se

Berfin Acar

Socialpedagog

08-590 976 24

berfin.acar@edu.upplandsvasby.se

Anders Götsén

SYV

08-590 978 10

anders.gotsen@edu.upplandsvasby.se

Tora Lundblad

Biträdande rektor

08-590 974 54

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Kenneth Ekholm

Skolkurator jobbar må, on, fr

08-59097109
073-9104009

kenneth.ekholm@edu.upplandsvasby.se

Eva Lindman Marko

Skolpsykolog. Jobbar ons

073-9104623

eva.lindman.marko@edu.upplandsvasby.se

Amanuel Melki

Heltidsmentor samhällsvetenskapsprogrammet

08-590 974 88 073- 910 44 78

amanuel.melki@edu.upplandsvasby.se

Ranja Masoud

Heltidsmentor naturvetenskapsprogrammet, teknikprogrammet och språkintroduktionsprogrammet

08-5909 7264

ranja.masoud@edu.upplandsvasby.se

Michael Mebratu

Heltidsmentor ekonomiprogrammet
hotell och turismprogrammet

08-5909 7874

michael.mebratu@edu.upplandsvasby.se

Ingela Fogelberg

Speciallärare
Heltidsmentor individuellt alternativ

08-5909 1774

ingela.fogelberg@edu.upplandsvasby.se


Lärare - Ekonomi/Introduktionsprogram/Hotell och turismarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

E-post

Patrik Bond

En/Sh

patrik.bond@edu.upplandsvasby.se

Therese Freidenfelt

Larsson

Sv/Re


therese.freidenfelt.larsson@edu.upplandsvasby.se

Jen Linderny

Ma

jen.linderny@edu.upplandsvasby.se

Joakim Smeds

Sh/Hi

joakim.smeds@edu.upplandsvasby.se

My Åberg

Ek

my.aberg@edu.upplandsvasby.se

Hakiwerki Seyoum

Ek/jur

hakiwerki.seyoum@edu.upplandsvasby.se

Ebru Selek

Ek

ebru.selek@edu.upplandsvasby.se

Atte Gemzell

Bild

birgitta.gemzell@edu.upplandsvasby.se

Bianca Yousef

SVA/SV

bianca.yousef@edu.upplandsvasby.se

Eva-Lisa Rebmann

HT

eva-lisa.rebmann@edu.upplandsvasby.se

Michael Mebratu

Heltidsmentor
EK, HT

michael.mebratu@edu.upplandsvasby.se

Ingela Fogelberg

Mentor IMA

ingela.fogelberg@edu.upplandsvasby.se


Lärare - Natur och teknikarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

E-post

Ali Bozorg

Programmering/CAD

ali.bozorg.panah@edu.upplandsvasby.se

Pernilla Fransson

Nk/Ke

pernilla.fransson@edu.upplandsvasby.se

Albin Gripe

Sh/Hi

albin.gripe@edu.upplandsvasby.se

Åmid Brugenie Hemmatian

Ma/Fy

amid.hemmatian.brugenie@edu.upplandsvasby.se

Annalena Hedlin

Ma/Fy

anna-lena.hedlin@edu.upplandsvasby.se

Jesper Stahre

Sh,Idr

jesper.stahre@edu.upplandsvasby.se

Jan-Erik Lindell

Nk/Bi

jan-erik.lindell@edu.upplandsvasby.se

Christin Östlund

Ke/Ma

christin.ostlund@edu.upplandsvasby.se

Ranja Masoud

Heltidsmentor
NA/TE/SPI

ranja.masoud@edu.upplandsvasby.se


Lärare - Samhällsarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

E-post

Fredrika Byström

Sv/En

fredrika.bystrom@edu.upplandsvasby.se

Johan Carlsson

Ps/Fi/Hi

johan.carlsson@edu.upplandsvasby.se

Emmy Persson

Sva

emmy.persson@edu.upplandsvasby.se

Johannes Nilsson

Ma/Re

johannes.nilsson@edu.upplandsvasby.se

Henri Nyman

En

henri.nyman@edu.upplandsvasby.se

Mårten Storm

Idr
/innebandy

marten.storm@edu.upplandsvasby.se

Jonathan Larsson Winehag

Sh/Hi

jonathan.winehag@edu.upplandsvasby.se

Ulrika Zakrisson

Sh/Soc

ulrika.zakrisson@edu.upplandsvasby.se

Natalia Gerger

Ty

natalia.gerger@edu.upplandsvasby.se

Geanina Fuentes

Sp

geanina.fuentes@edu.upplandsvasby.se

Eva Thorén

Fr/Sva

eva.thoren@edu.upplandsvasby.se

Amanuel Melki

Heltidsmentor
SA

amanuel.melki@edu.upplandsvasby.se

Senast uppdaterad: 30 november 2022